KONST / Litografier / Konstmapp 12432127
*
nr 1243 2127
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
Konstmapp, Signerad, numrerad 9/100. 4 st lösa blad, bladets mått: ca 42x31 cm
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 19:13:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 08:52:03
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Läs mer om Ursula Schütz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konstmapp litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula schütz
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Läs mer om Ursula Schütz
nr 1243 2127
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
Konstmapp, Signerad, numrerad 9/100. 4 st lösa blad, bladets mått: ca 42x31 cm
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/3 08:52:03 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ursula Schütz
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.Läs mer om Ursula Schütz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konstmapp litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula schütz
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



